z
دوشنبه, 30 بهمن 1396
دوران نامزدی
عنوان تاریخ نام - شهر
دوران نامزدی ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۱ محمد-تهران
سوال :
با عرض سلام؛ یک ساله که نامزد کردم با دختری 18 ساله اوایل اشنایی که جدی نبود و قرار نبود باهم بمونیم گفت من قبلا کسیو دوست داشتم و اومده خاستگاریم و منو ندادن. بعد از مدتی ایشون گفت اون خاستگارم بوده ولی من نمیخواستمش و باهاش دوست نبودم. حتی دست رو قران گذاشت که راست میگه اما من بدبینم دوست دارم تو گذشتش کنکاش کنم هر روز دعوا داریم که آیا باهاش دوست بوده؟ نمیتونم اعتماد کنم. جدا بشیم به نظرتون؟؟
پاسخ : برادر عزیز اگر قبل از ازدواج بود میگفتم بیشتر تحقیق کن. ولی حالا که نامزد هستید، اگر واقعا دوستش داری و ایشان هم به شما علاقه دارند، بهش اعتماد کن و حرفش را قبول کن. همین که اعتماد کنی زنی نیست که به تو خیانت بکنه، کافیه و تفحص بیشتر نیاز نیست.
دوران نامزدی ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۱۲ س-اهواز
سوال :
سلام من دختری 30 ساله هستم. چندماه است که عقد کرده ام. شوهرم مرد خوب و مومنی است به من و خانواده ام احترام زیادی میگذارد. اما مادر شوهرم قبل از نامزدی تغییر عقیده داد و مخالفت کرد گفت خانواده دختر فقیر بودند اما وضع مالی خانواده من بهتر از خانواده شوهرم است. او در نامزدی ما نیامد به هیچ طریقی راضی نمیشود حتی پسرش را از خانه بیرون کرده است البته فرزندان دیگرش را هم در قضیه ازدواج اذیت کرده. شوهرم خیلی رفت که باش صحبت کنه اما نمیپذیره فحش میده. حتی پدر شوهرم از دستش به سطوح اومده. مادره میگه من باید بگم عاشق کی بشید. حالا من میخوام ببینم شما راهی سراغ دارید که بشه باهادرش حرف زد؟ اصلا نمیزاره کسی نزدیکش بشه تهدید میکنه از خونه میره.اخه من نمیدونم خودشم میگه خانواده ما مشکلی نداره اما فقط میخواد حرف حرف خودش باشه. شوهرم ماههاست خونه نرفته. ما خانواده بزرگی هستیم واسمون سخته که خانواده شوهرم اینطورن. مادرش نمیزاره خواهر و برادرای شوهرم باش حرف بزنن اگه باش حرف بزنن طردشون میکنه.
پاسخ : اگر دقیقا اینطور که فرمودید باشه، به احتمال زیاد رفتار ایشان تغییر نخواهد یافت. پس شما سعی که حتی اگر به شما بی احترامی کرد احترامشان را نگه داری. و حتی پیش شوهرت هم از ایشان بدگویی نکن. سعی در اموراتی که به ایشان و همسر و فرزندانش مربوط میشه دخالت نکنی. سعی کن خودت را یک فرد بی طرف در این مناقشات نگه داری.
دوران نامزدی ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۹ آناهیتا-کرج
سوال :
سلام . دختری 18 ساله هستم که به شدت اسیر عشق شدم . نه عشق بی منطق . عشقی که با شناخت به وجود اومده . از همه نظر مطمئنم که نیمه ی گمشده ی خودم رو پیدا کردم29 سالشه و دیپلم تجربی و دیپلم کامپیوتر داره . ساختمون سازه . بنگاه مسکن داره و کلا وضع مالیش خوبه . از 18 سالگی رو پای خودش ایستاده و کمکی از پدر و مادرش نگرفته . یک سال با این آقا دوستی صمیمانه و با احتیاطی داشتم تا اینکه حس کردیم برای هم ساخته شدیم و 4 ماه پیش اومد خواستگاریم . پدر و مادرم به شدت مخالف بودن . به خاطر سن پایین من و اختلاف سنی ما و نداشتن مدرک دانشگاهی دوستم . با پافشاری و گریه و زاری من راضی به نامزدی ما شدن واسه شناخت بیشتر. اما حالا بعد از 3 ماه نامزدی که قصد عقد کردن داریم پدرم میگه نامزدی رو به هم میزنم و به هر قیمتی نمیذارم با هم ازدواج کنید. دلیلشم همینایی هستش که گفتم به علاوه ی اینکه میگه اخلاقش به خونواده ی ما نمیخوره . شوخی هاش رو دوست ندارم . زیاد صمیمی میشه. اینا دلایلشه که بخاطرشون ما باید از این عشق بگذریم که نمیتونیم . بدون هم میمیریم . من همه ی اخلاقاش رو دوست دارم اما پدرم میگه سنت کمه و 2 سال دیگه معیارت واسه ازدواج عوض میشه . میگه تو خوشگلی . پدرت مهندسه . تو ناز و نعمت بزرگ شدی و لیاقتت بیشتر از ایناست . الان همه چیز رو واسه عقد بدون اجازه ی پدرم آماده کردیم ولی میترسم . دوست ندارم اینجوری ازدواج کنم . از یه طرف هم محاله هم دیگه رو فراموش کنیم . شما بگید با عشق و یک دندگی پدرم چکار کنم ؟ پدر و مادرم یک فرد کامل میخوان که همچین کسی وجود نداره . احساس من و کل حرفای من رو ندیده میگیرن و میگن فراموشش کن . تو خونه حبسم کردن و مثل بچه ها موبایلم رو گرفتن که دیگه باهاش رابطه ای نداشته باشم . فکر میکنن میتونن من رو از اون سرد کنن . چجوری پدرم رو راضی کنم ؟ فامیل یا دوست درست و حسابی هم ندایم و که بخوان با بابام صحبت کنن. همه از دخالت میترسن . بابام هم پیش مشاور نمیاد . دیگه نمیتونیم تحمل کنیم . از این جدایی کلافه شدم . یه راه واسه رسیدن به اون با رضایت بابام جلوی پام بذارید.
پاسخ : اگر واقعا عاشق هم هستید و احتمال میدهید که خواستگار بهتر از این نخواهید داشت، با ایشان ازدواج بکنید ولی سعی کنیدکه حتما تصمیمتات از روی احساسات نباشد. ولی سعی کنید که پدرتان را راضی به مشورت به یک بزرگتر یا مشاوره بکنید.
دوران نامزدی ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۵ a.m-شیراز
سوال :
سلام سه ساله عقدم دختره به من علاقه داره اما من نه. مادرش تو زندگیم دخالت زیاد داره من از اول خارج بودم دختره ندیده بودم آیا عروسی کردن با همچین دختری درسته؟ منوراهنمایی کنید مشاوره بردمش قبول نمیکنه از من جدا بشه.
پاسخ : اگر واقعا علاقه‏ای بهش ندارید و احتمال می‏دهید که در آینده هم علاقه‏ای بهش پیدا نخواهید کرد، جدا شدن در دوران نامزدی بهتر است.
اولین قبلی

جستجو

Google

در این وبسایت
در كل اينترنت

پشتیبانی آنلاین