دوشنبه, 30 بهمن 1396
دوستی ها
عنوان تاریخ نام - شهر
دوستی ها ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۴۹ قدرت الله-بوشهر
سوال :
:مردی متاهل هستم مدت طولانی با زنی که من قبلا دوست یکی از نزدیکانش بودم رابطه تلفنی داریم و خیلی هم دیگر را دوست داریم اون بیشتر همیشه نگرانم هست و حتی اگر من در راه هستم از نگرانی گریه می کنندبا حالی که هر دو می دانیم این یک گناه است و لی نمی توانیم ترک کنیم و اسرار به دیدار دارد.من دوست دارم تمام شود ولی می دانم که خیلی دستم داره و حتی ممکن هست به سلامتی او اسیبی برسه این رو ادامه می دهیم.لطفا راهنمایی کنید چطوری خلاص شوم اگر ترکش کنم هم احساس گناه می کنم چون بسیار برایش سخت است جدایی.و من هم احساس یک همدم باهاش دارم و مشکلات را به او می گویم.اگر تلفنی ادامه داشته باشد اشکال دارد ضمنااو زن هم متاهل هست وبچه دارد و شوهرش هم خیلی دوست دارد.
پاسخ : این یک دام شیطانی است که برای جفت شما گسترده شده است. حتما کاملا قطع ارتباط بکنید و مطمئن باشید که هیچ آسیبی به هیچکدام شما نخواهد رسید.
دوستی ها ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۲۸ رضا-بابل
سوال :
سلام خسته نباشید با تشکر از سایت بسیار مفید شما راستش من دانشجوی کارشناسی ارشد برق هستم و تابستون امسال با یه دوست خواهرم که دانشجوی پزشکی از طریق پیامک آشنا شدیم راستش شروع پیامک از طرف ایشون بود و با مضامین اجتماعی و...اما کم کم عاشقانه شد الان بعد از 8 ماه فهمیدم ایشون به 1نفر دیگه هم قبل از من با همین شیوه درخواست دوستی و ازدواج داده بود و با اون 2 سال فقط درحد پیام رابطه داشت الان همش با خودم فکر میکنم اون هنوز اون پسره رو دوست داره اما خودش قسم می خوره که من تو رو دوست دارم و... اما من نسبت بهش خیلی سرد شدم اما هنوز دوسش دارم اما اون همش گریه می‏کنه چیکارکنم؟ ایا هنوز احتمال داره به اون فکرکنه؟ من الان چیکارکنم؟ باتشکر
پاسخ : برادر گرامی هر انسانی غیر از معصوم خطاکار است؛ همچنانکه ایشان در دوستی با اون پسر و دوستی با شما اشتباه کرده است خود شما هم در این دوستی مقصر بودید. ولی اگر مطمئن بشی که ایشان واقعا به شما علاقه مند است و از گذشته خود پشیمان شده است، و شما نیز به ایشان علاقه دارید و می‏توانی گذشته ایشان را فراموش کنی، ازدواج شما مانعی ندارد.
دوستی ها ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۰۶ یاسمین_تبریز
سوال :
باسلام خدمت شما استاد گرامی؛حاج آقا نمی دانم از کجا شرو کنم .من الان22 سال دارم. تا دو سال پیش هرگز با پسری دوست نبودم. حتی به این روابط توجهی نداشتم.تا اینکه دو سال پیش یکی از هم دانشگاهی هام از من درخواست آشنایی کرد. راستس را بگویم من هم او را پسر بدی نمیدیدم. او پاگرد اول دانشگاه بود.درسش هم ک خداراشکر عالی بود. خصوصا که او در شهر شیراز زندگی میکند.حاج آقا من نمیگویم انسان مومن و باخدایی هستم.اما خب به خداو پیغمبر ایمان دارم.قبول کردم چون فاصله ی شهرمان دوربود. اس ام اس می دادیم.باور کنید حرفهای ما خیلی ساده بود...خلاصه بگویم.2سال هست که با وجود همه ی سختی ها رابطه مان را حفظ کردیم. و به همدیگر علاقه داریم.حاج آقا اما این وسط مشکلی داریم.مادر ایشان کمی ناراضی است.نه بخاطر دوست بودنمان.او فکر می کند چون من دختر ترک زبانی هستم آینده ی پسرش به تاریکی می گراید.خصوصا که برادر مادر ایشان چون از شهر تهران زن گرفته الان زندگی شان خوب نیس. اما مشکلشان فقط کار نداشتن پسرش هست.الان پسره این ترم درسش تمام می شود. من هم 2ترم دیگر.قرارگذاشته بعد2ترم بیاید خواستگاری.او بدون اینکه کسی بداند.رفت و کار پیداکرد.اگر مدرکش را بگیرد در بیمارستان استخدام می شود. من خیلی به او علاقه دارم.نمی دانم چرا.اما این را خوب می دانم که نه وابسته ام نه هیچ چیز دیگر.چون شهرهایمان دوراست.ایمان دارم که زندگی خوبی خواهیم داشت.به نظر شما من باید چه کنم؟می ترسم ک مادرش با وجود داشتن کارش برای خواستگاری نیاید...هرگز هم دلم نمی خواهد از او جدا شوم یا رابطه مان را قط کنیم...ممنونم که راهنمایی و دعایم کنید.
پاسخ : خواهر گرامی شما نباید کاری بکنید اگر ایشان واقعا شما را به عنوان همسر آینده خود بخواهند باید والدین خود را قانع کنند که به خواستگاری بیایند. ولی حواست باشد که تا آن موقع رابطه شما از حد شرعی تجاوز نکند.
دوستی ها ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۰۷ مینا
سوال :
با سلام حاج آقا. دختري 26 ساله ام كه حدود يك سال پيش با پسري آشنا شدم ولي اين آشنايي به خواسته ايشان بود. من كه تا با حال با هيچ پسري رابطه اي نداشتم كم كم خامش شدم. تا اينكه چند ماهي كه از آشنايي ما گذشت درخواستهاي جنسي از من كردند ولي من نميپذيرفتم. تا اينكه دوبار مرا به بهانه اينكه برساند منزل با ماشين و جايي پرت برده و با من ملاعبه كرد. بارها نيز از من خواست ولي من قبول نكردم و به همين خاطر با او قطع رابطه كردم. ولي من دوستش دارم. ولي من فكر مي كردم او هم عاشق من است ولي مرا براي هوس مي خواسته. ولي فكرهاي عجيبي سراغم مي آيد كه نكند او فكر كند كه من دختر بي كلاس و نفهمي هستم. اين فكرها عذابم ميدهند. چه بايد كنم. تورو خدا مرا راهنمايي كنيد. كه آيا با او رابطه داشته باشم يا نه.
پاسخ : نه اصلا با او و با هیچ پسر دیگری رابطه نداشته باش. ازدواج فقط و فقط از طریق خواستگاری رسمی از طریق خانواده.
اولین قبلی

جستجو

Google

در این وبسایت
در كل اينترنت

پشتیبانی آنلاین