z
دوشنبه, 30 بهمن 1396
دوران نامزدی
عنوان تاریخ نام - شهر
دوران نامزدی ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۲ تهران
سوال :
سلام خسته نباشید. راستیتش من برج 3 سرباز بودم عقد کردم .بایکی از بستگان پدرم.این دختر خانوم کاملا حجابشو رعایت میکنه کدبانو هستش خیلی هم باسلیقس درکل خیلی باسلیقس.متاسفانه یه اخلاقه بدی که داره زود عصبانی میشه و تندوتیز جواب میده.چه من چه خوانوادم هرچی که بگیم جواب میده بزرگتر کوچیکتر نمیشناسه.بهش میگم اگه بزرگتر آدم چیزی هم بگه به خاطر بزرگتر بودن واحترام نباید چیزی بگی.میگه نه بزرگتر بی ادبی کنه منم جوابشو با بی ادبی میدم.میگه به خانوادت بگو با من درست حرف بزنن منم باهاشون درست حرف بزنم.بد بکنن بد میبینن.این خانوم هم لجبازه هم یک دنده. با توجه به آشناییتی که از قبل داشتیم درجریان لجبازیش بودیم اما بعد فوت پدرش که 4سال گذشته بوده.اخلاقش بدتر شده.ولی متاسفانه خانوادش به ما نگفتن که این بداخلاق است.
پاسخ : سلام؛ برادر بزرگوار متاسفانه الان برای طرح این سوال کمی دیر شده است؛ البته نگران نباشید اوایل زندگی تا دو خانواده خوی و خصلت همددیگر را درست درک کنند کمی طول میکشه و کم کم بهتر میشه؛ البته یک چیزی را باید یادآوری کنم که در این جریان بهتر نقش را پدر و مادر شما میتوانند ایفا کنند به این صورت که تا میتوانند با ایشان با احترام برخورد بکنند که در این صورت اگر بی احترامی هم از طرف خانم شما صورت بگیرد شرمنده شده و کم کم مراعات خواهد کرد؛ و در صورتی هم که احساس میکنید خیلی مشکل حاد هست، حتما به همراه خانمتون با یک مشاور از نزدیک صحبت کنید.
دوران نامزدی ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۴ -رر-تهران
سوال :
با عرض سلام و خسته نباشید پسری 29 ساله هستم که با دختری 24 ساله عقد کردم . قبل عقد به مدت 3 سال با اطلاع خانواده ها با هم بودیم ولی چون شرایط سربازی و کار من مشخص نبود عقد نمی کردیم. اینم بگم که ما نسبت فامیلی دور داریم. من در تهران ساکن هستم و همسرم در چالوس. و بعد عروسی قصد داریم که در تهران زندگی کنیم و خانومم در تهران سر کار بروند. در حال حاضر خانومم در چالوس سر کار میره . پدرشون میگن از سرکار بیرون نیاد و تهران پیش من نره . منم در تهران شاغل هستم و به دلیل فاصله و جاده چالوس به خصوص در فصل زمستان و پاییز و خطرات جاده نمیتونم زیاد برم . آیا این درسته که الان که زن رسمی و شرعی من هست اینگونه سختگیرانه رفتار شه .؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ : سلام؛ برادر بزرگور درست است که شما زن و شوهر رسمی هستید، ولی با توجه به عرف و شرایط خاص دختر، شاید پدر ایشان هم دلایل خاص خود را برای این تصمیمشون دارند؛ لذا بهترین راهکار این است که شما سریع به فکر عروسی باشید و خانمتون را به همراه خود به تهران ببرید.
دوران نامزدی ۰۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۵ سارا
سوال :
باسلام خدمت استاد گرامی نامزد من سر هر چیز الکی زود عصبانی میشن و بعدشم از اینکه عصبانی شده ناراحت مبشه...ولی گاها وقتی خیلی عصبانی میشه شروع ب فوش دادن ب منو خانواده م میکنه ک این برا من غیر قابل پذیرشه و بیش از اندازه از این ناراخت میشم.لطفا رفتار صحیح در این مواقع را بمن آموزش بدهید بفرمایید من چیکار کنم...چون نمیتونم با این رفتارش کنار بیام و ناگفته نماند ک ایشون بغیر این رفتار از هر جهت انسان خوبی هستن.
پاسخ : سلام؛ خواهر گرامی اگر الان این رفتار ایشان بهتر نشه مطمئن باشید که در آینده نه تنها بهتر نخواهد شد، بدتر هم خواهد شد؛ پس به صورت کامل دوستانه بهش گوشزد کن که از همه لحاظ ایشان را دوست داری ولی این رفتارش برات غیر قابل قبول است و قول بگیر که دیگه تکرار نکند و در صورتی که دوباره تکرار کرد؛ حتما باهاش قهر کن و آشتی دوباره را منوط به مشاوره با یک مشاور خوب بکن؛ بالاخره این مشکل باید در دوران نامزدی به صورت کامل تمام بشود وگرنه تا آخر عمر بوده و بدتر هم خواهد شد.
دوران نامزدی ۰۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۲ ناشناس
سوال :
باسلام خدمت استاد گرامی.من مشکلاتی در دروه نامزدیم پیدا کردم که شاید بگم نمیتونم دیگه ادامه بدم..ولی باهمین حال هم دوسش دارمو و نمیتونم ازش جدا بشم.استاد الان مدت یکسال و دوماهه باهم نامزدی کردیم..ولی متاسفانه نامزدم قبلا با دختری نامزد بوده و الان بهم خورده و اون خانم هم ازدواج کرده..ولی رفتار اون خانم خیلی خیلی رو نامزدم تاثیر گذاشته..من واقعا نمیدونم چیکار کنم؟میگه تو دل منو به دست نیاوردی؟میگه بهم اهمیتی نمیدی؟نمیدونم مشکل هنوز از اون خانم قبلیه که تو زندگیش بوده و نمیتونه فراموشش کنه ولی اون خانم در اوج اعتماد کامل با نامزدم بهم زد و حلقشو پس داد براحتی؟واقعا توش موندم اد مه راهو برم یا بمونمو استقامت کنمو و درستش کنم؟
پاسخ : سلام؛ خواهر بزگوار شما حتما قبل از عروسی نیاز به یک مشاوره حضوری به همراه همسرتون دارید؛ حتما در شهر خودتون به یک مشاور خوب مراجعه کنید.
دوران نامزدی ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۳ المان
سوال :
سلام من الان مدت ٤ ماه است كه با يك پسر از سمت خانواده نامادرى ام اشنا شدم كه تصميم به ازدواج داريم و همه اگاه هستند. در واقع ميخواهيم بيشتر هم را بشناسيم؛ اما من از يكسرى از رفتار هايه نامزدم رنج ميبرم. از همه بدتر نامادرى من خيلى لباس هايى ميپوشد كه من را ناراحت ميكند و متاسفانه من مجبورم ساكت بمونم و يك مرد چه بخواهد و چه نه چشمش ميفتد و اين قضيه هر بار كه براى من پيش مياد فقط دوست دارم يك گوشه گريه كنم. گر چه فقط اين تنها مشكل نامادرى من نيست و من چيزى نميتوانم بگويم به او و پدرم ... كمك كنيد؛ خيلى رنج ميبرم..
پاسخ : سلام؛ خواهر گرامی شما هنوز ازدواج نکردید و لازم نیست علیرغم مشکلاتی که میگویید و شاید هم آینده زندگی تو را تحت الشعاع قرار بدهد با چنین فردی ازدواج بکنی؛ پس قبل از اینکه بله را بگی، خوب فکرها تو بکن و ببین چه خصوصیاتی از ایشان و خانواده ایشان شما را اذیت کرده و برای شما قابل تحمل نیست؛ اگر مواردی که شما را اذیت میکنند خیلی مهم نباشند و با گذر زمان قابل حل باشد، نگرانی خاصی نیست ولی اگر مواردی باشد که اصلا برای شما قابل تحمل نیست و در آینده هم امکان حل شدنش کم است؛ حتما در این ازدواج تأمل بیشتری بکنید و علاوه بر مطالبی که عرض کردم حتما به همراه ایشان قبل از ازدواج با یک روانشناس یا مشاور خوب مشاوره کنید.
اولین قبلی بعدی آخرین

جستجو

Google

در این وبسایت
در كل اينترنت

پشتیبانی آنلاین